PODNIKATELSKÉ FÓRUM
ÚSTECKÉHO KRAJE 2015

 

Program Partneři Aktuality Prezentace Fotogalerie Hosté

AKTUALITY

TISKOVÁ ZPRÁVA

Podnikatelské fórum Ústeckého kraje

22.9.2015 Most – Tento týden proběhlo v Ústeckém kraji první Podnikatelské fórum Ústeckého kraje, které přivítalo 140 hostů. Zúčastnili se také zástupci čínského města Shanghai a obchodních zastoupení Japonska, Itálie, Španělska a saských hospodářských komor i jednotliví investoři. Cílem dvoudenní akce, kterou uspořádal Ústecký kraj spolu s Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje, bylo představit region jako místo vhodné k umístění dalších zahraničních investic, ale také rozvinout spolupráci s místními firmami, řešit rozvoj vysokého školství, propojení výzkumných organizací a firem i smysluplné využití starých průmyslových areálů.

„Základem prosperity našeho regionu bylo vždy dobré a rozvinuté podnikatelské prostředí. Proto jsem potěšen, že se koná tato konference, kde v rámci seminářů a panelových diskuzí a předávání zkušeností zahraničních investorů mohou vzniknout další podněty jak podnikatelské prostředí zlepšit, obohatit a rozvinout,“ řekl v úvodu hejtman Oldřich Bubeníček.

Hejtman kraje společně s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Karlem Novotný, zmocněncem vlády pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiřím Ciencialou a předsedou HSR-ÚK Richardem Falbrem přijali zahraniční hosty.

„Ve středu bude zahájen letecký provoz na přímé lince Praha – Peking a jedná se také o lince ze Shanghaie. Proč nevyužít naší výhody, že jsme hodinu cesty od letiště a máme jak investorům, tak turistům co nabídnout. Stejně tak pro naše firmy představuje právě Čína zajímavý trh, který se přímou linkou zase o něco přiblížil“ komentovala pozvání delegace jedné z nejbohatších částí Číny Gabriela Nekolová, místopředsedkyně Hospodářské a sociální rady.

Na 140 účastníků fóra si vyslechlo aktuální informace o finanční podpoře investic, představení vědecko-výzkumné infrastruktury a sektorových příležitostí kraje. Přednášející se ve svých prezentacích a workshopech zaměřili na podnikatelský a investiční potenciál Ústeckého kraje, jeho specifika a potřeby pro další úspěšný rozvoj. Kromě zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu, vládní agentury CzechInvest nebo Sdružení pro zahraniční investice – AFI, se se svými názory a praktickými zkušenostmi představili i zástupci konkrétních firem podnikajících v Ústeckém regionu. Všichni se shodli na tom, že kraj nabízí široký potenciál, který je ale třeba dále intenzivně rozvíjet a příležitosti aktivně vyhledávat.

Například společnost Unipetrol na fóru představila své investiční plány v objemu 8 mld. Kč, které zveřejnila minulý týden, i své výzkumně vzdělávací centrum UniCRE. Firma Materialise, která se zabývá mimo jiné vývojem a výrobou sensorů srdeční aktivity pro novorozence, prezentovala své aktivity a diskutovala o možnostech spolupráce s dalšími účastníky workshopu zdravotnictví a balneologie. Do nabitého programu se formou on-line vstupu zapojil i Kurt Kaltenegger ze švýcarské společnost ABB, která je generálním investorem nově vznikajícího Technologického a inovačního parku Nupharo ve Ždárku u Ústí nad Labem. Zhodnotil, že vidí investiční příležitosti v České republice velmi pozitivně. Stabilní prostředí, vládní podpora investic, skvělé napojení na evropské trhy a vysoká míra vzdělanosti – to jsou jen některé z bodů, které Kurt Kaltenegger na adresu České republiky a Ústeckého kraje uvedl.

Své náměty na spolupráci přednesli i zahraniční hosté, jak v hlavním programu, tak v celé řadě návazných jednání se zástupci kraje.

Vysoké školy a výzkumné organizace představily své projekty v oblasti vědy, výzkumu a inovací a svou infrastrukturu. Zazněla jak tématika moderního využití uhlíkových technologií, tak informace o geotermálním výzkumu v Litoměřicích.

Hostům byla servírována Bílinská kyselka – regionální minerální voda se staletou tradicí, která se úspěšně prosazuje na zahraničních trzích.

Druhý den měli návštěvníci možnost navštívit vybrané projekty a prohlédnout si průmyslové zóny (Triangle a Joseph), Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně, výzkumné a vzdělávací centrum (UniCRE) a nově vznikající technologický park Nupharo, který své první nájemce přivítá už letos na podzim.

Více fotografií ve fotogalerii

 

Kontakt:

HSR-ÚK

telefon: +420 476 206 859
e-mail: sekretariat@hsr-uk.cz
Hospodářská a sociální rada ÚK
Budovatelů 2532, 434 01 Most

www.hsr-uk.cz

Ústecký kraj

telefon: +420 475 657 111
e-mail: urad@kr-ustecky.cz
Krajský úřad ÚK
Velká Hradební 3118/48, 400 02 Ústí nad Labem

www.kr-ustecky.cz

Článek „Podnikatelské fórum Ústeckého kraje přilákalo mnoho zajímavých hostů“

 

Akce by nebyla úspěšná bez účasti partnerů, kterým HSR-ÚK a Ústecký kraj tímto děkují za spolupráci.

podnikatelske-forum-partneri-web-cz

podnikatelske-forum-partneri-2-web-cz